Darba intervijas jautājumi, kurus jums var uzdot darba devējs

Darba intervijas jautājumi

Darba intervijas jautājumi ir ļoti svarīgi. Tie ir paredzēti vai nu kandidāta tehnisko vai analītisko prasmju pārbaudei, vai arī viņa rakstura, vērtību un ieradumu pārbaudei. Tiem vajadzētu likt kandidātam runāt, izteikt savas domas un, cerams, parādīt savas labākās iespējamās īpašības un īpašības.

Piemēri:

Kādu jūs sevi redzat pēc 3-5 gadiem?

Labākais veids, kā atbildēt uz šo jautājumu, ir koncentrēties uz to, ko jūs cerat sasniegt šajā amatā. Aprakstiet, kā jūs plānojat sasniegt šos mērķus turpmākajos gados. Paskaidrojiet, kā tās palīdzēs jūsu karjerai un darba rezultātiem un kā tās dos labumu darba devējam. Ja jūsu atbilde ir reāla, varat būt pārliecināts, ka tā atstās labu iespaidu uz darba devēju.

Kādi ir jūsu nākotnes mērķi?

Jūsu ilgtermiņa mērķiem ir jāsaskan ar uzņēmuma mērķiem. Labākais veids, kā atbildēt uz šo jautājumu, ir koncentrēties uz savu karjeras ceļu un to, kā plānojat to sasniegt. Koncentrējieties uz pašreizējo amatu, uz kuru piesakāties, un parādiet, ka esat gatavs uzņemties papildu pienākumus un atbildību, piemēram, lai paplašinātu savas zināšanas un pieredzi.

Kāda ir jūsu algas prognoze?

Darba devēji vēlas zināt, kāda ir jūsu algas prognoze attiecībā uz darbu, uz kuru piesakāties, un vai viņi kā darba devēji spēj to apmierināt, ņemot vērā jūsu pieredzi, izglītību un prasmes.

Vai jūs saprotat darba aprakstu?

Jautājuma būtība ir tāda, ka darba devējs vēlas zināt, vai kandidāts spēj saprast darba aprakstu, tostarp ar to saistītos uzdevumus un prasības. Darba devējs parasti lūdz kandidātam izskaidrot savas spējas veikt šo darbu trīs vienkāršos punktos:

Vai spējat veikt uzdevumus?

Kādi ir jūsu mērķi un kā jūs tos sasniegsiet?

Kā jūs gūsiet panākumus šajā amatā?

Atcerieties, ka darba aprakstos nav ietverta visa informācija par amatu. Darba devējs vēlas zināt, ka esat ieinteresēts par šo amatu, tāpēc pajautājiet par visām prasībām, kuras, iespējams, neesat ievērojis. Uzdodot jautājumus, jūs arī izrādāt uzmanību un interesi par šo amatu.