Darba intervijas trauksme

Vienkārši soļi, kā pārvarēt stresu un trauksmi darba intervijas laikā!

Lielākā daļa cilvēku uz darba interviju dodas ar šausmīgu satraukumu. Tas bieži vien ir saistīts ar uzdotajiem jautājumiem. Lielākajai daļai darba pieteikumu iesniedzēju ir maza izpratne par šiem jautājumiem, vai pat nav, un lielākā daļa pat nespēj uz tiem atbildēt. Darba intervijas rada lielu stresu, un tiem, kuri saskaras ar intervijas trauksmi, tas var būt noteicošais faktors tam, vai viņi saņems vai nesaņems piedāvājumu. Ja pirms darba intervijas jūtaties nemierīgi, jums vajadzētu zināt dažus veidus, kā cīnīties ar savām bailēm.

Kad zināt, kāpēc pirms darba intervijas jūtaties nervozs, varat mēģināt novērst negatīvās domas par šo tēmu.

Reklāma

1 solis pret trauksmi darba intervijā

Pirmais veids, kā tikt galā ar trauksmi darba interviju laikā, ir apgūt pareizās elpošanas tehnikas. Intervētāji ir apmācīti uzdot jautājumus tā, lai viņi justos ērti. Ja cilvēkam ir laba elpošanas tehnika, viņš varēs atslābināt savu ķermeni un prātu pirms intervijas sākuma. Daži cilvēki saka, ka viņiem palīdz atslābināties vingrinājums “viens-divi-tri”, vienlaikus dziļi elpojot.

2 soļi pret darba intervijas trauksmi

Vēl viens efektīvs veids, kā cīnīties ar satraukumu pirms intervijas, ir sagatavoties garīgi. Ir svarīgi zināt, kādi jautājumi jums tiks uzdoti, lai būtu psiholoģiski gatavi. Daudzi cilvēki domā, ka nervozitāte nozīmē vienu lietu, taču dažādiem cilvēkiem tā var nozīmēt pilnīgi atšķirīgas lietas. Ja zināt, ka jums tiks uzdots jautājums, pastāv iespēja, ka jutīsieties ļoti nervozs, taču zināmās situācijās nervozitāte ir raksturīga ikvienam. Jums ir jāiemācās, kā kontrolēt un izvairīties no nervozitātes darba intervijas laikā.

Citi gudri

Varat arī veltīt laiku, lai noskaidrotu, kāpēc pirms darba intervijas esat tik nervozs. Dažreiz cilvēks ir tik nervozs pagātnes neveiksmju dēļ. Citi var kļūt nemierīgi, jo nezina, kā atbildēt uz kādu jautājumu. Šāda veida jautājumus var risināt efektīvi un veiksmīgi, ja zināt, kāpēc esat tik satraukts. Izmantojot šo informāciju, jūs varat viegli pārvarēt trauksmi pirms darba intervijas.

Kad zināt, kāpēc pirms darba intervijas jūtaties nemierīgi, varat mēģināt novērst negatīvās domas par šo tēmu. Negatīvas domas tikai palielina nervozitāti un var pat likt jums intervijas laikā sastingt. Jums ir jākoncentrējas uz pozitīvajiem aspektiem un jācenšas novērst negatīvās domas par šo iespēju. Tas palīdzēs jums gūt pozitīvu iespaidu par uzņēmumu un vairos jūsu pārliecību, runājot ar intervētāju.

Vēl viens labs veids, kā cīnīties ar nervozitāti un trauksmi, ir izmantot apzinātības meditāciju. Apzinātība ļauj koncentrēties uz esošo brīdi un apzināties, kas tieši notiek jūsu ķermenī. Ja, gatavojoties darba intervijai, iemācīsieties praktizēt apzinātību, redzēsiet, ka intervijas laikā jutīsieties brīvāk un pārliecinātāk un, iespējams, pat spēsiet izvairīties no neērtiem vai nepatīkamiem jautājumiem, ko var uzdot intervētājs.

Jūs varat sākt justies labāk par sevi un iespēju, praktizējot apzinātības vingrinājumus. Tas palīdzēs jums kontrolēt savas emocijas un stresa līmeni, kas savukārt ļaus labāk tikt galā ar satraukumu darba intervijas laikā.

Reklāma

  • Dalīties ar šo ziņu

Saistīts Ziņojumi